PL / EN / DE


Francisco Montoya Cazarez (1985) urodzony w Cuernavaca, Meksyka. Ukończył Kunsthochschule w Brunszwiku. W swojej twórczość odnosi się do zagadnień związanych z różnymi tradycyjnymi rytuałami i symbolami, które związane są z meksykańską kulturą popularną oraz codziennymi problemami, takimi jak przemoc i zbrodnia. Używa ich w różnych kontekstach, nadaje szersze znaczenie i nawiązuje do odrębnych sytuacji.

Eduardo S. Mayorga (1975) urodzony w Mexico City, Meksyk. Ukończył Escuela Nacional de Pintura, Escultura y Grabado “La Esmeralda” w Meksyku oraz Hochschule der Bildenden Künste w Brunszwiku. Tworzy prace wideo i instalacje. Porusza w nich tematy związane z nadnormalnymi i ezoterycznymi doświadczeniami czy też tymi, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób.

Anton Soloveychik - urodził się w Sankt Petersburgu. Rosja, gdzie na początku studiował geografię i historię. Działania artystczne rozpoczął w 1990 roku, od eksperymentów z czarno- białą fotografią. W 1999 roku Soloveychik zaczął studia na wydziale Freien Kunst na Hochschule für Bildende Künste w Brunszwiku, którą ukończył w 2009 roku. W tym czasie studiował pod okiem m.in. Mariny Abramović, Dörte Eißfeld, Mary Matuschka and Birgit Hein. Obecnie tworzy prace w oparciu o różne media i techniki. Zajmuje się performancem, instalacją, grafiką, filmem oraz fotografią,

Łukasz Stokłosa (1986) urodził się w Kalwarii Zebrzydowskiej, Polska, obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Tworzy malarstwo, fotografię i obiekty. W swoich pracach odnosi się do tematów związanych z dniem codziennym i zwykłymi doświadczeniami oraz porusza problematykę Gender. W tym celu często sięga po formy maskarady oraz autokreacji.

Erwina Ziomkowska (1983), urodzona we Włocławku, Polska, obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Ukończyła katowicką Akademię Sztuk Pięknych. Tworzy głównie instalacje oraz obiekty, ostatnio jednak powróciła do malarstwa. Do tworzenia prac używa przedmiotów codziennego użytku, które przy pomocy drobnych i prostych interwencji całkowicie przemieniają swoją formę.

top of the page
Copyright © Galerie ZERO 2010